Ciekawa historia i kultura, tętniący życiem Rynek z setkami klubów i knajp, liczne zabytki, ogrody i niepowtarzalna architektura stanowią, że jest miastem wartym odwiedzenia. Przyjedź, poczuj i zobacz, że nie przypadkowo w 2016r. Wrocław został gospodarzem Europejskiej Stolicy Kultury.
Poniżej kilka naszych propozycji miejsc szczególnie wartych odwiedzenia.
ZOO we Wrocławiu to najstarszy ogród zoologiczny w Polsce - 10 lipca 2015 obchodził 150 lat. Posiada najbogatszą w naszym kraju kolekcję zwierząt. Wśród nich znajdują się popularne lwy, tygrysy sumatrzańskie, słonie, niedźwiedzie brunatne czy foki, a także bardzo rzadki i zagrożone wyginięciem okapi, nosorożce indyjskie, pingwiny przylądkowe, oryksy szablorogie czy kanczyle filipińskie.
W ZOO znajduje się pierwsze w Polsce oceanarium, unikatowe na skalę europejską. Przedstawia różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Czarnego Lądu.
W jednej chwili można znaleźć się w Afryce. Odbyć spacer wzdłuż bajecznej rafy koralowej Morza Czerwonego i afrykańskich jezior Malawi oraz Tanganiki. Zobaczyć hipopotamy mieszkające w Nilu, oczywiście krokodyle nilowe. Ponadto około 7 000 ryb, w tym rekiny z Kanału Mozambickiego, płaszczki, strzępiele, moreny, seleny. Wśród mieszkańców Afrykarium znajdują się również antylopy dikdik, mrówniki, golce, kotiki afrykańskie, pingwiny przylądkowe, a także jedyne w Polsce syreny czyli manaty.
Do ZOO można dojechać tramwajem nr 4 z pobliskiego przystanku Plac Srebrny (dawniej Fadroma). Odjazd co 15 min.
Centrum wiedzy o wodzie, jedyne w polsce i jedno z nielicznych ma świecie takie miesce, ukazujące wodę i wszystko co jest z nią związane, w fascynujących i niepowtarzalnych perspektywach.
Nowoczesne technologie multimedialne, interaktywne projekcje, wierne repliki i modele, bogactwo wiedzy i informacji o planecie wody. Wszystko to w zrewitalizowanym, wpisanym na listę zabytków zbiorniku wodnym.
Zwiedzanie Hydropolis rozpoczyna się projekcją multimedialną opowiadającej o powstaniu wody na Ziemi. Następnie idąc wzdłuż strumienia wody zamkniętego w podłodze, odwiedamy kolejne strefy, ukazujące tajemnice, kryjące się w głębinach i możemy przyjżeć się życiu tętniącemu w oceanach, czy nowoczesnej jak i starożytnek inżynierii wodnej.
Podziwiać możemy również jedyną na świecie replikę batyskafu Trieste, który w 1960 roku zanurzył się do Rowu Mariańskiego, a także akrylową kopię rzeźby "Dawid" Michała Anioła, symbolizującą, że człowiek w dużej mierze składa się z wody.
Doskonała rozrywka dla dzieci i dorosłych!
Kolejkowo mieści się na terenie jednego z najstarszych dworców kolejowych we Wrocławiu. Odwiedzając miniaturowy świat, zobaczyć można m.in. makiety obiektów z Wrocławia oraz całego Dolnego Śląska. Swoje miejsce znalazły tam takie perełki architektoniczne jak: Dworzec Świebodzki, kamienice wrocławskiego rynku, obserwatorium meteorologiczne na Śnieżce, Karkonoskie tajemnice w Karpaczu czy schronisko Szwajcarka w Sudetach Zachodnich.
Twórcy Kolejkowa dołożyli wszelkich starań, aby jak najdokładniej odwzorować rzeczywistość i przedstawić życie miniaturowych mieszkańców Kolejowa, ukazując ich w przeróżnych sytuacjach dnia codziennego. Zobaczymy życie na wsi, potowarzyszymy turystom podczas górskich wypraw, weźmiemy udział w akcji ratunkowej, wcielimy się w leśniczych, narciarzy, kupców, pracowników budowlanych, cyrkowców, czy plażowiczów.
Kolejkowo w liczbach: 430 metrów torowiska, 15 pociągów, 60 wagonów, 108 samochodów, 162 budynki, 2300 figurek + mosty, tunele, akweny wodne, zjawisko dnia i nocy.
Hala stulecia niewątpliwie jest jedną z najbardziej rozpoznawalnych wizytówek stolicy dolnego Śląska. Wpisanie jej na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO dodatkowo podkreśliło rangę obiektu. Zaprojektowana przez wybitnego architekta Maksa Berga, została uznana za jedno z największych dzieł architektury XX wieku. W momencie powstania hala stanowiła obiekt, posiadający żelbetowe pokrycie o największej rozpiętości na świecie – większe rozmiary osiągały wówczas tylko nieliczne konstrukcje stalowe. Wielofunkcyjna przestrzeń o nieszablonowej konstrukcji, służy mieszkańcom oraz gościom odwiedzającym Wrocław. To tutaj odbywają się największe i najważniejsze w mieście wystawy, konferencje, wydarzenia kulturalne, sportowe, kongresowe z Polski i zagranicy. Na terenie kompleksu, znajduje się również największa w Polsce i jedna z największych w Europie, pięknie podświetlona Wrocławska Fontanna Multimedialna. Otoczona zabytkową Pergolą i usytuowana w malowniczym krajobrazie Parku Szczytnickiego, wzbudza zainteresowanie turystów zarówno z kraju, jak i zagranicy.
Oaza piękna i spokoju w sercu miasta. Bardzo lubiane miejsce wypoczynku wrocławian i obowiązkowy punkt do zwiedzenia dla turystów.
Ogród stanowi unikatowy w Europie, żywy fragment japońskiej kultury, który swój kształt zawdzięcza pracy polskich oraz japońskich ogrodników i inżynierów. To połączenie kilku typów ogrodów japońskich: publicznego, wodnego, związanego z ceremonią picia herbaty i kamienistej plaży. Kolekcje ogrodu liczą ponad 11 500 gatunków i odmian roślin gruntowych i szklarniowych, znaczna ich część pochodzi z Azji. Niepowtarzalne bramy, mosty, kładki, wykonane w stylu japońskim oraz kamienne ozdoby tworzą piękny zakątek o typowo japońskim charakterze.
Zalecana pora odwiedzin to wiosna/lato, wówczas można zobaczyć w pełnej krasie wiele azjatyckich nasadzeń. Ogród położony w Parku Szczytnickim, zaledwie kilka kroków od Pergoli otaczającej Fontannę Multimedialną w kompleksie Hali Stulecia.
Panorama Racławicka to obowiązkowe miejsce do zwiedzenia, dla każdego turysty odwiedzającego Wrocław.
To jedno z niewielu miejsc na świecie, gdzie można zobaczyć relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło o wymiarach 15x114m, dzięki zastosowaniu specjalnych technik malarskich i technicznych, "przenosi" widza w inne miejsce, rzeczywistość i inny czas. Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju.
Te niezwykłe dzieło ukazuje zwycięską bitwę stoczoną 4 kwietnia 1794 r. pod Racławicami, gdzie wojska powstańcze - z udziałem słynnych kosynierów - pod wodzą generała Tadeusza Kościuszki (1746-1817) wygrały z wojskami rosyjskimi.
Zobacz, jak piękny jest Wrocław z perspektywy Odry.
Rejs prawdziwymi amerykańskimi katamaranami to wspaniała okazja by poznać wodne oblicze miasta. Zobacz najpiękniejsze zabytki Wrocławia od innej strony. Wspaniałe widoki, zachody słońca, delikatne podmuchy wiatru. Podczas rejsu zobaczyć można m.in. piękne mosty starego miasta (nocą pięknie i kolorowo oświetlone), Ostrów Tumski, dom na wodzie, kolejkę linową Polinka, Most Piaskowy, Halę Targową, Wzgórze Polskie, Zatokę Gondoli, Muzeum Narodowe, Most Pokoju, Most Grunwaldzki, Wybrzeże Wyspiańskiego, Politechnikę Wrocławską, Bulwar Włostowica, Wyspę Daliową i Słodową, Wyspę Tamka, Elektrownię Wodną, Marinę Topacz, Uniwersytet Wrocławski, Ossolineum.Wycieczki również do Zoo i Afrykarium.
To proste!
Wsiadasz - mówisz gdzie chcesz płynąć a wodne TAXI zawiezie Cię tam gdzie można dopłynąć
Na pierwszy rzut oka są niewidoczne, lecz towarzyszą Wrocławiakom niemal w każdym zakątku miasta. Kryją się w uliczkach i zaułkach, umykają przed wzrokiem przechodniów. Jest ich już ponad 300 i wciąż ich przybywa. Czy odszukasz je wszystkie?
Wybierz się w wyprawę ścieżkami krasnali, Poznaj ich sylwetki, zwyczaje, historię i stwórz bazę Wrocławskich Krasnali! Wycieczkę można rozpocząć z naszym hotelu gdzie mieszka Krasnal Ciężarowiec, który zawitał do Hotelu Śląsk wraz z Polską Reprezentacją Sztangistów podczas Mistrzostw Świata w Podnoszeniu Ciężarów, które odbyły się we Wrocławiu w październiku 2013r.
Krążą legendy, że „Ojcem” krasnala jest były olimpijczyk i sztangista Śląska, medalista Mistrzostw Świata i Europy, wiceprezes Polskiego Związku Podnoszenia Ciężarów – Mariusz Jędra, po którym figurka odziedziczyła charakterystyczne rysy twarzy.
Pierwotnie skrzat miał zamieszkać u wrót Hali Stulecia, ale ostatecznie zdecydowano, że po mistrzostwach na stałe osiądzie przy hotelu Śląsk, czyli najbardziej sportowym obiekcie hotelarskim w naszym mieście.
Najwyższy punkt widokowy w Polsce, zlokalizowany jest na 49 piętrze na wysokości ponad 200 metrów w najwyższym budynku w Polsce - Sky Tower.
Rozpościerająca się po horyzont panorama miasta i okolic w całej okazałości to nie lada gratka dla miłośników fantastycznych widoków.
Zobacz Wrocław z "wyższej" perspektywy
Wypożyczalnia rowerów - 450 m
Wypożyczalnia samochodów - 2,2 km
Sklep LIDL - 1,1 km
Stacja paliw ORLEN - 450 m
Klub Fitness World - 1,3 km
Kręgle - 2,0 km
Przystań kajakowa - 4,2 km
ul. Oporowska 60 (boczna Grabiszyńskiej)
53-434 Wrocław | Fabryczna
Dane firmowe